ciekawe kanały podróżnicze na youtube

Nie mam telewizora. Nie mam właściwie już od kilku lat i jakoś nie tęsknię. W internetach jest wszystko, a może i więcej. Blogi, vlogi, media społecznościowe – wartkim nurtem płyną informacje w internetowych światłowodach. Nie wiem co słychać na wspólnej, nie wiem jaka to melodia. To co wiem (dzięki youtube), to gdzie zjeść dobry ramen w Tokio.

Dzisiaj moje internetowe wybory – ulubione kanały na youtube:

THE UWAGA PIES

awayproject.pl kanały podróżnicze na youtube, które warto oglądać

Lubię za wszystko. Kanał prowadzony przez Krzysztofa i Kasię, mieszkających w Japonii, opowiadających historie miejsc i ludzi z reporterskim zacięciem. Świetnie zmontowane z genialną muzyką, teleportują w azjatyckie zakątki, często nieturystyczne. Filmy mocno przesiąknięte lokalną kuchnią. Świetnie się słucha, świetnie się ogląda. Filmy w pewnym okresie miały formę codziennych vlogów kręconych w 2 krajach jednocześnie, nagrywane w przeciwległych światach: Polski i Japonii. Aktualnie częstotliwość filmów zmniejszyła się, reszta bez zmian- najlepsza!

klikaj do The Uwaga Pies

VAGABROTHERS

awayproject.pl blog podróżniczy ciekawe kanały podróżnicze na youtube

Bracia Marco i Alex od kilku lat podróżują po całym świecie i z każdego miejsca nagrywają kapitalnie uchwycone relacje. Z luzem, poczuciem humoru i dużą dawką praktycznych wiadomości, zabierają swoich widzów ze sobą w podróż przez wielkie miasta i pustynie. Nagrywane przez nich filmy dają nam spojrzeć na odwiedzane miejsca z wielu perspektyw. Często dopowiadają w szerokim spojrzenia na kraj i jego kulturę, bywają blisko i regionalnie, z kadrem na miasta i regiony. Całą serię można oglądać jako historię ich podróży, pojedynczy odcinek jako informacje w pigułce z miejsca, które nas zaciekawiło.

klikaj do Vagabrothers

FUN FOR LOUIS

awayproject.pl blog podróżniczy ciekawe kanały podróżnicze na youtube

Louis wciąż w drodze, można odnieść wrażenie, że żyje na torbach i plecakach. Filmy mają formę codziennych vlogów. Podróże przeplatają się z prywatnymi wątkami, zwykłe niezwykłe dni kolesia, który wiecznie gdzieś jedzie. Zdecydowanie mniej w nich treści strikte informacyjnych, zdecydowanie więcej historii człowieka będącego w drodze. Historie opowiadane na lotniskach, w pociągach i taksówkach. Pozytywny koleś zarażający pasją i ciągłą ciekawością świata.

klikaj do Fun for Louis

Ciekawa jestem, jakie są wasze ulubione kanały an youtube? Wolicie format vlogów czy szukacie więcej treści poradnikowych i informacyjnych? Dajcie znać :)

awayproject.pl blog podróżniczy