5 sposobów na tanie noclegi w Norwegii

awayproject_5_sposobow_na_tanie_noclegii_w_norwegii_2

W budżecie podróży do Norwegii musimy kalkulować 3 najdroższe elementy: transport, noclegi, wyżywienie. Jeżeli chcemy zwiedzać Norwegię oszczędnie, warto zaplanować swoją podróż z wyprzedzeniem i skorzystać z dostępnych możliwości, na obniżenie kosztów pobytu. Hotele w Norwegii są drogie, dlatego pomocna może być poniższa lista bezpłatnych lub niedrogich noclegów.

1. Couch surfing

girl-342839_1920

Społecznościowy portal zrzeszający podróżników i miłośników podróży, którzy bezpłatnie udostępniają miejsca noclegowe w swoich domach. Możemy przenocować na kanapie, w samodzielnym pokoju czy na łodzi. Możliwości są setki tysięcy, tyle co użytkowników. Swoim zasięgiem obejmuje wiele miast i miejscowości. Aby skorzystać z gościnności ludzi na całym świecie, należy założyć konto, dodać krótki opis i zdjęcie. Więcej informacji couchsurfing.com

2. Namiot

tent-camp-174234_1280

Drugą bezpłatną możliwością nocowania jest śpiwór i namiot. Norweskie prawo pozwala na rozbijanie namiotów na dziko, czyli poza polami namiotowymi, na terenie całego kraju. Należy jednak przestrzegać kilku zasad:

  • na 2 noce możesz dowolnie rozbijać namiot na łonie natury w całym kraju,
  • odległość od namiotu to najbliższego gospodarstwa lub domku letniskowego musi wynosić min. 150 metrów,
  • jeżeli swoje obozowisko chcesz utrzymać przez dłużej niż 2 noce, musisz zapytać o zgodę właściciela gruntu,
  • na terenach odległych i niezamieszkałych nie musisz prosić o zgodę.

3. Air BnB

doorway-690338_1280

Portal, w którym osoby prywatne oferują odpłatnie noclegi w swoich domach, czyli płatna wersja Couchsurfing. Gdy jeździmy w Polsce do miejscowości nadmorskich to widzimy tabliczki z napisami: wolne kwatery. I Air BnB to taki katalog kwater na całym świecie. Ceny bywają bardzo konkurencyjne, warunki mieszkaniowe zróżnicowane, szeroki wybór i możliwości i cen. Dla zainteresowanych więcej informacji airbnb.com

4. Campingi i pola namiotowe

camping-987691_1280

Zorganizowana forma nocowania w namiotach, czyli campingi i pola namiotowe. Forma płatna, jednak wciąż atrakcyjna cenowo. Od rozbijania się na dziko, różni się przede wszystkim dostępem do zaplecza sanitarnego i prądu. Możemy rozbijać się ze swoim namiotem lub wynająć domek campingowy. Przykładowa strona z informacjami o campingach i polach namiotowych w Norwegii norcamp.

5. hytter Domki letniskowe i całoroczne

norway-243600_1920

Hytter, najczęściej drewniane chatki, w których są wszystkie najpotrzebniejsze elementy wyposażenia, udostępniane są przez właścicieli w okresie letnim lub całorocznie. Ceny rozpoczynają się od 250 NOK za noc. W zależności od wielkości domku oraz oferty właściciela, możemy wynająć go w kilka osób, obniżając koszt noclegu za 1 osobę. Zlokalizowane w lasach, nad jeziorami i fjordami, w różnym oddaleniu od większych ośrodków mieszkalnych, dają niepowtarzalną okazję spędzenia urlopu w otoczeniu natury.

Przykładowe strony inatur.no lub norgesbooking.com.


Dodatkowo możemy polować na dobre oferty w hotelach i hostelach, których szeroki wybór znajdziemy np. na booking.com i hostelworld.com.

Jeżeli macie swoje sposoby na tanie noclegi w podróży, podzielcie się nimi w komentarzach. 

awayproject.pl blog podróżniczy

  • Pingback: Planowanie wyjazdu do Oslo | koszt transportu - Away project Blog()

  • Grzes

    Wskkazowka dla chcacych tanio nocowac w Oslo: na wyspie Langøyene mozna bez oplat rozbic namiot. Jedyny koszt jaki musimy poniesc to koszt biletu na prom czyli jakies 30nok w jedna strone (ok. 15zl). Jest to chyba najtansza forma noclegu tak blisko centrum miasta 😀